Dossier
Financiën & begroting
Data en bronnen rond financiën & begroting in West Maas en Waal — over thema’s heen gebundeld.
Geen P&C-begroting (lasten, baten, schuldquote) in de open data; wel heffingen, WOZ en inkomenscijfers.
Overzicht
Mijn DossiersOpvallend
West Maas en Waal valt op door:
- Kerncijfers (CBS): 51 % onder het provinciaal gemiddelde van 42.379 inwoners
- Arbeidsmarkt (CBS): 50 % onder het provinciaal gemiddelde van 22.635
Indicatoren
Kerncijfers (CBS)
20.594 inw.; 8.956 hh; 8.896 won.; 270/km² (2025)
onder gem.: min 1.836 · gem 42.379 · max 189.007
WOZ (CBS)
435 × €1.000 (2025)
boven gem.: min 312 · gem 412,5 · max 788
Arbeidsmarkt (CBS)
3170 vestigingen (2025)
onder gem.: min 970 · gem 22.635 · max 103.270
Gemeentelijke heffingen (CBS)
€ 513/inwoner (2026)
Besteedbaar inkomen (CBS)
€ 63.900 (2024)
Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS)
€ 54.300 (2024)
Gestandaardiseerd inkomen (CBS)
€ 43.000 (2024)
Indicatoren
| Kerncijfers (CBS) | Kerncijfers regio | Gemeente West Maas en Waal | 20.594 inw.; 8.956 hh; 8.896 won.; 270/km² | 2025 |
| WOZ (CBS) | Woningvoorraad & Prijzen | Gemeente West Maas en Waal | 435 × €1.000 | 2025 |
| Arbeidsmarkt (CBS) | Arbeidsmarkt & Vacatures | Gemeente West Maas en Waal | 3170 vestigingen | 2025 |
| Gemeentelijke heffingen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | € 513/inwoner | 2026 |
| OZB woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | Geen data (bijwerking) | — |
| OZB niet-woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | Geen data (bijwerking) | — |
| Rioolheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | Geen data (bijwerking) | — |
| Afvalstoffenheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | Geen data (bijwerking) | — |
| Parkeerheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | Geen data (bijwerking) | — |
| Toeristenbelasting (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | Geen data (bijwerking) | — |
| Secretarieleges (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | Geen data (bijwerking) | — |
| Leges wonen en bouwen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | Geen data (bijwerking) | — |
| Besteedbaar inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | € 63.900 | 2024 |
| Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | € 54.300 | 2024 |
| Gestandaardiseerd inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente West Maas en Waal | € 43.000 | 2024 |